Jak można skutecznie wyczyścić zamsz

Skóra zamszowa to materiał genialny do tworzenia eleganckich elementów galanterii dla kobiet i mężczyzn, czyli na przykład rękawiczek i pasków, torebek oraz butów. Chociaż zamsz jest tak piękny i szlachetny, jest też bardzo delikatny i podatny na zabrudzenia i zadrapania. Każdy, kto uwielbia dodatki wykonane z zamszu, musisz sprawdzić sobie akcesoria takie jak na przykład dobrej jakości miękka szczotka do zamszu.

Szczotka do zamszowych butów

Szczotka do zamszu to gadżet niezbędny dla miłośników tej pięknej i szlachetnej skóry. Wykonana z delikatnego miękkiego włosia lub materiału syntetycznego, pozwala delikatnie oczyszczać buty lub inne elementy wykonane z zamszu, usuwać brud i odświeżać strukturę skóry. Szczotka nie rysuje, a zatem jest odpowiednia nawet do skóry o najdelikatniejszej fakturze.

Jak dbać o buty z zamszu

Szczotka do butów zamszowych powinna pójść w użycie praktycznie po każdym założeniu obuwia wykonanego z tej skóry. Tylko w ten sposób można utrzymać zamkowe obuwie w naprawdę dobrym stanie, a kupić takie szczotki można tu. Duże i silne zabrudzenia mogą być bowiem zbyt trudne do usunięcia. O buty z zamszu trzeba zatem dbać na bieżąco, czasami przecierać wilgotną szmatką, impregnować przed pierwszym założeniem, oraz właśnie regularnie szczotkować.

Ten wpis został opublikowany w kategorii dodatki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *